Dużym zainteresowaniem cieszyło się seminarium „Prosty język w urzędzie. Fundusze Europejskie w przyszłej perspektywie” – zorganizowane przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego wraz Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Samorządowcy zapoznali się z założeniami kampanii na rzecz uproszczenia komunikacji w urzędach.
Przy pełnej sali trenerzy i urzędnicy MIIR wyjaśniali zasady wprowadzenia prostego języka w administracji i korzyści z tego płynące. - Niekiedy spotykam się z opinią, że nie po to się zdobyło wykształcenie, żeby mówić prostym językiem. Tymczasem Leonardo da Vinci powiedział kiedyś, że prostota jest szczytem wyrafinowania – powiedziała Andżelika Możdżanowska, wiceminister inwestycji i rozwoju, pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw, gość specjalny seminarium.
Wiceminister podziękowała Narodowemu Instytutowi Samorządu Terytorialnego za włączenie się w promowanie tej kampanii. Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego został sygnatariuszem deklaracji na rzecz prostej komunikacji w urzędach. https://www.nist.gov.pl/wydarzenia/prosto-i-kropka-w-samorzadzie,1418.html
- Każdemu samorządowcowi powinno zależeć na podnoszeniu standardów obsługi mieszkańca – powiedziała Iwona Wieczorek, dyrektor instytutu. – Prosty język na pewno temu sprzyja.
Podczas seminarium ministerialni urzędnicy zapoznali uczestników z podstawowymi zmianami w systemie programowania i zarządzania rozwojem regionu oraz stanem negocjacji dotyczącym perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027. Na zakończenie Paweł Klimczak, zastępca dyrektora ds. obsługi inwestora Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zaprezentował nowe warunki inwestowania w strefach ekonomicznych.
Więcej informacji dotyczących prostego języka znajdą Państwo pod adresem:
www.funduszeeuropejskie.gov.pl/prosty_jezyk