NIST - powrót do strony głównej
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Związek Powiatów Polskich opublikował listę samorządów, którym można przekazywać wsparcie finansowe

Obecnie zestawiamy listę samorządów, którym można przekazywać wsparcie finansowe. Na konta można kierować wpłaty z tytułu pomocy finansowej innej jednostki samorządu terytorialnego na kryzys uchodźczy związany z wojną na Ukrainie. Darowizny finansowe przekazane na niżej wskazane konta będą wykorzystywane jedynie na zakup niezbędnych rzeczy związanych z niesieniem pomocy humanitarnej uchodźcom z Ukrainy.

100 milionów złotych dla samorządów na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach

Gminy będą mogły otrzymać unijne dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w miejscach o największej liczbie wypadków oraz w okolicy budynków publicznych, takich jak szkoły, przychodnie zdrowia czy dworce. Będą również pieniądze na edukację dzieci. Rusza konkurs „Bezpieczny pieszy – doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”.

Projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w wykazie prac rządu

Przedłożony przez MSWiA projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy zamieszczono w wykazie prac legislacyjnych rządu. Przewidziane w nim rozwiązania dotyczą m.in. pracy, kształcenia i legalności pobytu Ukraińców w Polsce, a także utworzenia rezerwy celowej na finansowanie niesionej im pomocy.

Nowatorski projekt Samorządu Województwa Łódzkiego „Drzwi do kultury”.

Dostęp do spektakli, oper, koncertów, filmów, zabytków, książek, ale również warsztatów, wykładów, lekcji muzealnych, szkoleń, wywiadów, recenzji. Wszystko za pośrednictwem smartfona, laptopa czy komputera, bez wychodzenia z domu. Szeroki dostęp do oferty instytucji kultury Województwa Łódzkiego zapewni nowatorski i jedyny taki w Polsce projekt naszego samorządu „Drzwi do kultury”.

Narodowy Instytut Dziedzictwa zachęca samorządowców do korzystania z platformy szkoleniowej

Platforma szkoleniowa NID to sposób na zwiększanie kompetencji urzędników gmin i innych liderów lokalnych. Dostępne 24/7 e-szkolenia pozwalają na zapoznanie się z zagadnieniami związanymi z zarządzaniem dziedzictwem lokalnym w różnych dziedzinach życia gminy, np. w planowaniu przestrzennym, promocji, przedsiębiorczości.

Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego – dr Iwona Wieczorek wzięła udział w obchodach 159 rocznicy wybuchu powstania styczniowego oraz bitwy pod Dobrą.
Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego – dr Iwona Wieczorek wzięła udział w obchodach 159 rocznicy wybuchu powstania styczniowego oraz bitwy pod Dobrą.

Obchody 159. rocznicy wybuchu powstania styczniowego oraz bitwy pod Dobrą

27 lutego 2022r. Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego – dr Iwona Wieczorek wzięła udział w obchodach 159 rocznicy wybuchu powstania styczniowego oraz bitwy pod Dobrą.

Nabór wniosków w Schemacie 1A Wieloletniego Programu Rządowego "Niepodległa" - edycja 2022

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasił nabór wniosków na rok 2022 na dofinansowanie/sfinansowanie projektów realizowanych w ramach Schematu 1A Priorytetu 1 Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

Ruszyła 9. edycja projektu Eko-Miasto

Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński wziął udział w inauguracji 9. edycji projektu Eko-Miasto, organizowanego we współpracy Ambasady Francji w Polsce i Centrum UNEP/ GRID Warszawa.

Wiceszef MSWiA o Programie Inwestycji Strategicznych: podpisano umowy w 131 samorządach

W 131 samorządach rozstrzygnięto przetargi i podpisano umowy na wykonanie inwestycji w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Jak przekazał Bank Gospodarstwa Krajowego, prawie 70 proc. z nich dotyczy inwestycji drogowych.

Program Narodowego Centrum Kultury „Praktykuj w kulturze”

Od 2 do 14 lutego 2022r. samorządowe instytucje kultury zainteresowane przyjęciem studentów lub absolwentów na bezpłatny staż mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w programie Narodowego Centrum Kultury „Praktykuj w kulturze”.

Światowe Forum Miejskie – szansa na międzynarodową promocję polskich firm

W czerwcu 2022r. w Katowicach odbędzie się 11. sesja Światowego Forum Miejskiego (WUF11). To największe i najważniejsze wydarzenie poświęcone polityce miejskiej, które jest organizowane pod egidą ONZ. WUF11 to szansa na zaprezentowaniu światu gospodarczych walorów naszego kraju oraz promocję polskich firm.

Rozporządzenie w sprawie wniosku o przyznanie świadczenia ratowniczego dla OSP już obowiązuje

Minister Mariusz Kamiński podpisał rozporządzenie, które określa wzór wniosku o przyznanie świadczenia ratowniczego dla strażaków ochotników. Rozporządzenie zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej i weszło w życie 9 lutego 2022r.

Rusza nabór do VIII edycji „Zaproś nas do siebie!”

Narodowe Centrum Kultury rozpoczyna rekrutację samorządowych instytucji kultury do tegorocznej, VIII edycji „Zaproś nas do siebie!”. Celem projektu jest podnoszenie kompetencji pracowników w zakresie zarządzania, komunikacji i projektowania oferty programowej.

Samorząd pro familia 2022. Gmino, zgłoś się do konkursu!

Minister Rodziny i Polityki Społecznej zaprasza gminy do udziału w konkursie „Samorząd PRO FAMILIA”. Zgłoszenia do konkursu „Samorząd pro familia” edycja 2022 będą przyjmowane w 4 kategoriach: Gmina wiejska, Gmina wiejsko-miejska; gmina miejska do 20 tys. mieszkańców, Gmina miejska powyżej 20 tys. do 100 tys. mieszkańców, Gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców.

III Kongres Statystyki Polskiej

W dniach 26 -28 kwietnia 2022 roku w Krakowie odbędzie się III Kongres Statystyki Polskiej. Organizatorami wydarzenia są Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Do 17 marca 2022r. zgłoszenia do 3 edycji konkursu INNOWACYJNY SAMORZĄD

Innowacyjny Samorząd to projekt Serwisu Samorządowego PAP, w którym wyłaniamy i nagradzamy najbardziej innowacyjne samorządy. Celem konkursu jest promocja kreatywnych samorządów oraz inspiracja pozostałych jednostek samorządu terytorialnego do podejmowania działań na rzecz innowacyjności.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wspiera samorządy w tworzeniu miast przyjaznych dla mieszkańców

Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda podpisał umowy na dofinansowanie z programu Rozwój lokalny z kolejnymi miastami: Kędzierzynem-Koźle, Hrubieszowem, Włocławkiem i Ostrowem Wielkopolskim. Każde z miast otrzyma po ponad 15 mln zł z Funduszy Norweskich. Projekty, poprawiające jakość życia mieszkańców, będą realizowane do kwietnia 2024 r.

10 nowych miast na mapie Polski od 1 stycznia 2022 roku

30 grudnia 2021r. przedstawiciele 10 gmin odebrali z rąk premiera Mateusza Morawieckiego oraz wiceministrów: Macieja Wąsika i Pawła Szefernakera akty nadania statusu miasta. Tym samym na mapie naszego kraju od 1 stycznia br. będą 964 miasta.

Podpisanie kontraktu programowego dla województwa łódzkiego

Około 2,29 mld euro na lata 2021-2027 z polityki spójności dla województwa łódzkiego zostanie przeznaczone m.in. na rozwój przedsiębiorczości, infrastruktury, rewitalizacji oraz działań związanych z włączeniem społecznym. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda oraz marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podpisali kontrakt programowy.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizuje szkolenia on-line na temat ochrony i kształtowania przestrzeni publicznych

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza do udziału w drugiej edycji szkoleń on-line dotyczących ochrony i kształtowania przestrzeni publicznych z uwzględnieniem tzw. uchwał krajobrazowych. Szkolenia odbędą się na początku kwietnia 2022 roku, za pośrednictwem platformy Webex.

1-20   ...   281-300   301-320   321-340   341-360   361-380   ...   1621-1622  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego