NIST - powrót do strony głównej
Strona główna » Wydarzenia naukowe

Wydarzenia naukowe


Międzynarodowa konferencja - „Nierówna Edukacja. Forum wymiany myśli i doświadczeń”, 20 listopada 2019 r., Cieszyn

20 listopada 2019 r. w Cieszynie odbędzie się międzynarodowa konferencja „Nierówna Edukacja. Forum wymiany myśli i doświadczeń”. Wydarzenie odbywać się będzie na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Akcja profilaktyki zdrowotnej - „Nie cukrz”, 18 – 30 listopada 2019 r. , Elbląg

Dzięki inicjatywie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ (Delegatura w Elblągu) elbląskie instytucje będą rozdawać ulotki i zachęcać pracowników oraz petentów do zdrowego stylu życia, ruchu i zbilansowanej diety . Akcja ma na celu zapobieganie cukrzycy.

Konferencja - „IT w Administracji" - 20 listopada 2019 r. - Warszawa

Na konferencji, która odbędzie się hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, zostaną poruszone najnowsze trendy dotyczące obszaru informatyzacji urzędów oraz instytucji administracji publicznej w Polsce.

VII Dolnośląski Kongres Samorządowy - „Silny Samorząd - Silne Państwo” - 20 listopada 2019 r.

20 listopada 2019 r. o godzinie 10:00 na Stadionie Wrocław przy Alei Śląska 1 odbędzie się VII Dolnośląski Kongres Samorządowy, organizowany pod hasłem „Silny Samorząd – Silne Państwo”.

Konferencja - „SAT4EST - system wspomagający lokalną administrację w zarządzaniu lasami niepaństwowymi”, 20 listopada 2019 r., Warszawa

20 listopada 2019 r. w Warszawie, w siedzibie Instytutu Geodezji i Kartografii odbędzie się konferencja „SAT4EST - system wspomagający lokalną administrację w zarządzaniu lasami niepaństwowymi”.

Przedłużenie do 29 listopada 2019 r. terminu składania wniosków przez rolników o pomoc suszową.

Do 29 listopada 2019 r. został przedłużony termin składania wniosków o pomoc przez tych rolników, którzy w bieżącym roku ponieśli straty w uprawach w wyniku suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Szkolenie e-learningowe nt. „Badania ankietowe. Ocena potrzeb zdrowotnych w społeczeństwach lokalnych”

Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia organizuje bezpłatne szkolenie e-learningowe przeznaczone dla pracowników służby zdrowia oraz przedstawicieli samorządów i administracji oraz wszystkich osób zainteresowanych kwestią potrzeb zdrowotnych społeczeństwa.

Szkolenie e-learningowe nt. „Przeciwdziałanie nierównościom w zdrowiu jako zadanie zdrowia publicznego”

Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników ochrony zdrowia, w tym lekarzy, pielęgniarek i położnych. Mogą również uczestniczyć ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, analitycy, dietetycy; studenci, doktoranci i wykładowcy kierunku zdrowie publiczne oraz kierunków medycznych i społecznych; pracownicy organizacji pozarządowych działających w obszarze zdrowia; pracownicy opieki społecznej i oświaty; pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Programy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2020 r.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabory wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu kultury o charakterze projektowym, z wyłączeniem stałej działalności kulturalnej podmiotów.

Programy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2020 r.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabory wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu kultury o charakterze projektowym, z wyłączeniem stałej działalności kulturalnej podmiotów.

Debata studencka - „Różne wymiary samorządu” - 14 listopada 2019 r. - Warszawa

Debata, na której dyskutowano o istocie cyberbezpieczeństwa, budowaniu wizerunku marki a także zdrowym stylu życia i aktywności młodych ludzi, odbyła się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Kongres Polityki Miejskiej, 15-16 listopada, Kielce

Główny temat tegorocznego Kongresu Polityki Miejskiej stanowi debata o tym jak ma wyglądać i czym w istocie powinna być krajowa polityka miejska w Polsce oraz sesje tematyczne poświęcone wybranym zagadnieniom tematycznym takim jak: kształtowanie przestrzeni, mieszkalnictwo, transport i miejska mobilność, środowisko i adaptacja do zmian klimatu.

Nabór w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa” na 2020 rok.

Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło nabór wniosków na dofinasowanie wydarzeń w 2020 roku, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości.

Przygotowania do Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku

Katowice będą gospodarzem zbliżającego się Światowego Forum Miejskiego (WUF).

Nowe mechanizmy polityki rozwoju

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw, którego celem jest wzmocnienie zarządzania rozwojem Polski na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym.

Konkurs - „Innowacyjny samorząd”

Termin zgłoszeń do konkursu: od 6 listopada 2019 r. do 24 stycznia 2020 r.

Szkolenie e-learning „Potrzeby zdrowotne. Podstawowe pojęcia oraz polskie i zagraniczne doświadczenia oceny potrzeb zdrowotnych populacji”

Szkolenie e-learning „Potrzeby zdrowotne. Podstawowe pojęcia oraz polskie i zagraniczne doświadczenia oceny potrzeb zdrowotnych populacji”. Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia organizuje bezpłatne szkolenie e-lerningowe.

Kongres oświatowy w Zakopanem, 13 listopada 2019 r., Zakopane

13 listopada 2019 r. w Zakopanem rozpoczyna się Kongres EduHoryzonty „Zarządzanie oświatą w sercu Europy”. Przez dwa dni eksperci związani z oświatą będą dyskutować, wymieniać doświadczenia i pomysły.

Które miasto jest przyjazne dla młodych ?

Warszawa jest najbardziej przyjaznym miastem dla ludzi młodych - tak wynika z rankingu przygotowanego przez Fundację Roberta Schumana. Wysokie noty otrzymały również Rzeszów i Katowice. Dokument powstał w oparciu o punktację dotyczącą takich obszarów jak: gospodarka lokalna, edukacja, infrastruktura, mobilność, kultura i rozrywka, otwartość, zdrowie i opieka.

Program „Czyste Powietrze”

Celem programu „Czyste powietrze” jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa.

1-20   ...   581-600   601-620   621-640   641-660   661-680   ...   881-895  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego