NIST - powrót do strony głównej
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Łęczycy

Przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczył w uroczystościach z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Łęczycy.

Święto Narodowe Trzeciego Maja 2022 w Łodzi

Łódzkie uroczystości, których organizatorem był Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, zainaugurowała msza święta, którą celebrował abp Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki w trakcie homilii podkreślił, że jako naród jesteśmy dumni z ducha wolności zawartego w Konstytucji Trzeciego Maja. Główne obchody odbyły się przed grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie nastąpiła uroczysta zmiana warty, przemówienie wojewody łódzkiego, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie wieńców i kwiatów, a także defilada kompanii honorowych.

Wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker i Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przewodniczącymi zespołu ds. uchodźców z Ukrainy

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker i Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zostali przewodniczącymi rządowo-samorządowego zespołu ds. uchodźców z Ukrainy. Gremium liczy dwanaście osób, po sześciu przedstawicieli obu stron. Ma wypracować rozwiązania dotyczące m.in. edukacji, zdrowia i polityki społecznej. Zespół został powołany w środę przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Jak poinformował resort spraw wewnętrznych i administracji, w piątek zebrał się po raz pierwszy i ustalił harmonogram prac. Kolejne spotkanie zaplanowano na środę, 4 maja 2022r.

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, 27 kwietnia 2022r.

27 kwietnia 2022r. Wiceminister Paweł Szefernaker, wraz z Krzysztofem Iwaniukiem, wójtem Terespola, współprzewodniczyli kwietniowemu posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W obradach udział wzięła również Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego. Głównym tematem posiedzenia było wsparcie na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Jubileusz 15 rocznicy istnienia Klubu Seniora „Radość” w Łowiczu

W dniu 26 kwietnia 2022 r. odbył się jubileusz 15 rocznicy istnienia Klubu Seniora „Radość” w Łowiczu. W wydarzeniu wzięła udział dr Iwona Wieczorek – Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, która przekazała na ręce przedstawiciela Klubu pamiątkową statuetkę.

Święto 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”

Na zaproszenie Dowódcy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc” - płk. Pawła Wiktorowicza, Dyrektor NIST- dr Iwona Wieczorek wzięła udział w Święcie 9 ŁBOT, któremu towarzyszyła przysięga wojskowa żołnierzy.

Zjazd wyjazdowy w ramach II edycji Akademii Liderów Województwa Łódzkiego

W dniach 23-24.04.2022 r. w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego odbył się zjazd wyjazdowy w ramach drugiej edycji projektu pn. „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”.

Piknik w Tumie pod Łęczycą rozpoczyna cykl spotkań z Funduszami Europejskimi w województwie łódzkim

22 kwietnia 2022r. dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczyła w Tumie pod Łęczycą w inauguracji cyklu spotkań z Funduszami Europejskimi, których organizatorem jest Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego. Piknik poprzedziło spotkanie Pana Marszałka z samorządowcami, które obyło się w Urzędzie Gminy Góra św. Małgorzaty.

Spotkanie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego w ramach w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”
Spotkanie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego w ramach w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”

Spotkanie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego w ramach w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”

22 kwietnia 2022 r. Pani dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczyła w spotkaniu z Panem Marszałkiem Województwa Łódzkiego Grzegorzem Schreiberem w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy w Łódzkiem”.

Szkolenia NID „Zarządzanie dziedzictwem na poziomie lokalnym i ujmowanie dziedzictwa w rewitalizacji”

W imieniu dr hab. Katarzyny Zalasińskiej, Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa zapraszamy na szkolenie pt. „Zarządzanie dziedzictwem na poziomie lokalnym i ujmowanie dziedzictwa w rewitalizacji”, dla gmin Województwa Łódzkiego i Warminsko-Mazurskiego. Szkolenie jest współorganizowane na Warmii i Mazurach we współpracy z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, panem Gustawem Markiem Brzezinem.

Logotyp Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego przedstawiający skrót pierwszych liter nazwy jednostki wpisanych w obrys mapy Polski w kolorze czerwonym na białym tle
Logotyp Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego przedstawiający skrót pierwszych liter nazwy jednostki wpisanych w obrys mapy Polski w kolorze czerwonym na białym tle

Konferencja Człowiek w środowisku zamieszkania: wyzwania XXI wieku, 20 kwietnia 2022 r., Uniwersytet Łódzki

20 kwietnia 2022 r. w godzinach 10.00-16.00 na Uniwersytecie Łódzkim odbędzie się konferencja naukowa online pt.: Człowiek w środowisku zamieszkania: wyzwania XXI wieku.

Nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Zmieniona regulacja precyzuje m.in. przepisy dotyczące nadawania numerów PESEL, organizacji zajęć edukacyjnych oraz kwestii związanych z zapewnieniem miejsc do mieszkania dla uchodźców.

Ruszył nabór do Programu Wspólnie dla dziedzictwa w 2022 roku

Celem Programu, który adresowany jest do organizacji pozarządowych, jest tworzenie warunków do zrównoważonej ochrony dziedzictwa kulturowego i wykorzystania jago wartości dla rozwoju społecznego obecnych i przyszłych pokoleń.

Rozstrzygniecie drugiego naboru w Programie Inwestycji Strategicznych na przełomie maja i czerwca 2022r.

Drugi nabór w Programie Inwestycji Strategicznych będzie rozstrzygnięty na przełomie maja i czerwca, tak żeby przed wakacjami samorządy mogły rozpocząć działania – poinformował na kongresie w Mikołajkach wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

II Samorządowy Kongres Finansowy, 10-11 kwietnia 2022r. , Sopot

Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek uczestniczyła w II Samorządowym Kongresie Finansowym w Sopocie, które odbyło się w dniach 10-11 kwietnia 2022r. Hasłem przewodnim II edycji było „Reformy a przyszłość finansowa samorządów”. W ponad 20 panelach wzięli udział przedstawiciele ministerstw, samorządowcy, reprezentanci świata nauko oraz eksperci finansowi. W otwarciu kongresu wzięli udział Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego, Jacek Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznania i Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopotu.

VII Europejski Kongres Samorządów, 11-12 kwietnia 2022 r., Mikołajki

Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

Pierwsze spotkanie on-line w ramach drugiej edycji projektu pn. Akademii Liderów Województwa Łódzkiego
Pierwsze spotkanie on-line w ramach drugiej edycji projektu pn. Akademii Liderów Województwa Łódzkiego

Pierwsze spotkanie on-line w ramach drugiej edycji projektu pn. Akademii Liderów Województwa Łódzkiego za nami!

26 marca 2022 r. w formule on-line odbył się pierwszy zjazd drugiej edycji projektu pn. „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”.

PFRON ogłosił program dofinansowań dla samorządów, które pomagają niepełnosprawnym uchodźcom

Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie z PFRON na pomoc niepełnosprawnym uchodźcom, którzy przybyli do Polski w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Pieniądze można otrzymać za działania, które już zostały zrealizowane, ale nie wcześniej niż 24 lutego 2022r.

II Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie

W dniach 11-12 kwietnia 2022 r. odbędzie się II Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie. Jest on realizowany w ramach inicjatywy Local Trends.

Czy samorządy są gotowe na współfinansowanie projektów unijnych? - Raport z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej

Przedstawiamy Państwu wyniki badania pt. Oszacowanie środków niezbędnych do zapewnienia krajowego wkładu publicznego do projektów realizowanych w ramach perspektywy finansowej 2021-2027. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej już po raz drugi zleciło projekt, którego celem jest analiza możliwości zapewnienia przez JST wkładu własnego dla projektów dofinansowanych ze środków unijnych oraz oszacowanie wielkości środków niezbędnych do zapewnienia tego wkładu. Wyniki badania mają posłużyć lepszemu przygotowaniu się do realizacji kolejnej unijnej perspektywy finansowej.

1-20   ...   201-220   221-240   241-260   261-280   281-300   ...   781-786  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego